Количка

0 артикула
Начало Лекарства без лекарско предписание (ОТС) Колдрекс / Coldrex таблетки х24 при настинка и грип

Колдрекс / Coldrex таблетки х24 при настинка и грип

Цена: 11.20лв.
  • Код:
    51046
Колдрекс, Coldrex таблетки х24 при настинка и грип. Лекарствен продукт без рецепта. Прочетете листовката.

В наличност

Брой: + -

Листовка: Информация за пациента

Coldrex таблетки съдържа 5 активни съставки срещу 5 основни симптома на настинка и грип. Осигурява краткотрайно облекчаване на симптомите на настинката и грипа, включително главоболие, висока температура, възпалено гърло, мускулни и ставни болки, запушен нос, синузит и свързаната с него болка. Подходящ за: Възрастни и деца над 6 години. Винаги прочитайте листовката преди употреба! Активни съставки: 1 таблетка съдържа: Парацетамол (Paracetamol) 500 mg Кофеин (Caffeine) 25 mg Фенилефринов хидрохлорид (Phenylephrinehydrochloride) 5 mg Терпин хидрат (Terpin hydrate) 20 mg Аскорбинова киселина (Ascorbic acid) 30 mg Дозировка: Възрастнии деца над 12 години: 1 (една) - 2 (две) таблетки на всеки 4-6 часа при необходимост. Да не се приема на интервали по-кратки от 4 часа. He приемайте повече от 8 таблетки за период от 24 часа. He приемайте по-дълго от 7 (седем) дни без консултация с лекар. Деца от 6-12 години: Половин до една таблетка на всеки 6 часа при необходимост. Да не се приема на интервали по-кратки от 4 часа. Да не се приемат повече от 4 таблетки за 24 часа. Максимална продължителност на терапията без консултация с лекар 3 дни. Предупреждения: He приемайте Колдрекс таблетки, ако сте алергични към парацетамол, кофеин, фенилефринов хидрохлорид, терпин хидрат, аскорбинова киселина или някоя от другите съставки. Колдрекс таблетки не се препоръчва по време на бременност. He приемайте това лекарство, ако приемате трициклични антидепресанти или други лекарства залечение на депресия и приемате или през последните две седмици сте приемали инхибитори на моноаминооксидазата. Да не се прилага при деца под 6 години. Да не се превишава препоръчаната доза. He приемайте с други лекарства, съдържащи парацетамол, лекарства за лечение на настинка и грип или за отпушване на носа. Ако вземете повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, дори и да се чувствате добре. Съхранение: Да се съхранява при температура под 25°С. Опаковка: 24 таблетки